Wciąż jesteśmy w walce o tytuł mistrza jesieni

W 6. kolejce Klasy Terenowej Trampkarzy drużyna Polonii-Stali I Świdnica podejmowała na własnym obiekcie gości z Goli Świdnickiej. Rywale w dotychczasowych meczach zgromadzili tylko 3 punkty więc raczej trudno było oczekiwać, że będą dla nas trudną przeszkodą. Boisko tylko to potwierdziło, gdyż zwyciężyliśmy łatwo 6:1 (4:0).

Mecz bez większej historii. Rywale byli w stanie opierać nam się tylko do 13. minuty, kiedy po dograniu z prawego skrzydła od Kocaby piłkę w bramce z kilku metrów umieścił Kucharski. Pięć minut później szarżującego Kocabę rywal powstrzymał faulem. Do piłki podszedł Sikora i umieścił piłkę w siatce precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę swoją niezawodną lewą nogą. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 25. minuty, gdy Kucharski dograł piłkę na lewą stronę pola karnego do Janowskiego, a „Adi” umieścił piłkę precyzyjnym rogalem w „długim słupku” bramki Goli. Rywale nie zdążyli rozpocząć dobrze gry, gdy Stabrawa krótko rozegrał piłkę z Kocabą, który po raz kolejny wykorzystał swoją nieprzeciętną szybkość, wyprzedził dwóch obrońców rywali i podwyższył wynik na 4:0.

Po przerwie na boisku pojawiło się sześciu nowych graczy i nasza gra traciła stopniowo na jakości, jednak nie przeszkodziło to najpierw zdobyć drugą bramkę Kocabie po asyście Sikory, a następnie za swoją ambicję został wynagrodzony Stabrawa, który do końca atakował bramkarza rywali, a ten naciskany popełnił błąd i Kuba mógł się cieszyć ze zdobycia swojej debiutanckiej bramki w lidze trampkarzy.

Pomimo nienajlepszej gry mieliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji, choćby akcja Janowskiego, który wymanewrował całą obronę rywali, jednak gdy pozostało mu umieścić piłkę w pustej bramce trafił w słupek, czym wywołał salwę śmiechu na boisku i wokół niego.

Rywalom jednak udało się pokonać Koziarza, gdy jeden z rywali po indywidualnej akcji został sfaulowany przez Deptę i sędzia podyktował jedenastkę. Co prawda nasz bramkarz brawurowo obronił uderzenie, jednak zabrakło asekuracji i rywal dobił swój strzał, tym razem już zdobywając gola. Podsumowując mecz bez historii, gdzie przewaga Polonii-Stali była bezdyskusyjna i to pomimo gry na 50% swojej maksymalnej dyspozycji. Gdyby chłopcy mieli więcej spokoju pod bramką i trener nie dał więcej pograć zmiennikom, to wynik mógłby być o wiele wyższy.

Już za tydzień czeka nas ostatnia kolejka, w której zmierzymy się na wyjeździe z AKS-em Strzegom w meczu, który zdecyduje o pierwszym miejscu w tabeli po rundzie jesiennej.

Polonia-Stal I Świdnica - LKS Gola Świdnicka 6:1

Polonia-Stal: Koziarz, Maciejewski, Depta, Kaczmarczyk (36’ Wizimirski), Orłowski (36’ Głogowski), Kocaba (55’ Cieślak), Kucharski, Słomiński (36’ Szczygieł), Sikora (40’ Kubatek), Janowski, Stabrawa (45’ Jędrosek)