Porażka i zwycięstwo ekip trenera Krupczaka

W minioną sobotę drużyny prowadzone przez trenera Mariusza Krupczaka rozegrały kolejne batalia o punkty na boiskach Klasy Terenowej Młodzików i Ligi Dolnośląskiej Młodzików.

Młodziutki zespół Polonii-Stali II Świdnica uległ po ambitnej grze faworyzowanym Zjednoczonym Żarów. - Przespaliśmy początek meczu tracąc w pierwszych pięciu minutach dwie bramki. Mimo złego wyniku należy pochwalić naszą drużynę za momentami bardzo dobrą grę. Przy odrobinie skuteczności, a doskonałych sytuacji przy stanie 1:0 nie wykorzystali Sałata i Surmaczyński, wynik mógłby być korzystniejszy. Należy dodać, że zawodnicy występujący w naszej drużynie są o dwa i trzy lata młodsi od przeciwników - powiedział trener Mariusz Krupczak.

Zjednoczeni Żarów - Polonia-Stal II Świdnica 3:0

Polonia-Stal: Fabian Malak, Radosław Natanek, Szymon Miśkiewicz, Łukasz Jajko, Mateusz Solarz, Kacper Norkiewicz, Kacper Surmaczyński, Łukasz Sałata, Jakub Dzieniakowski, Kacper Komar, Fabian Supran, Maciej Kmiecik, Igor Ratajczak, Jakub Solarz, Oskar Pawłowski

Ze świetnej strony pokazała się druga drużyna młodzików trenera Mariusza Krupczaka występująca w pierwszej grupie Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Świdniczanie pokonali w Bolesławicach Śląsk Wrocław 2:1. - Jak na ligę młodzików był to bardzo fizyczny mecz walki z obu stron W pierwszej połowie dominował grający z wiatrem Śląsk, w drugiej nasza drużyna, gra jednak toczyła się głownie w środkowej części boiska, a obie drużyny stwarzały zagrożenia jedynie po stałych fragmentach gry. Zwycięstwo udało się wyszarpać w ostatniej minucie gry, a zwycięską bramkę dość szczęśliwie zdobył w olbrzymim zamieszaniu po rzucie rożnym Ksawery Istelski. Słowa pochwały dla całej drużyny za grę defensywną. Już w środę kolejne spotkanie na wyjeździe z FC Academy Wrocław - wyznał szczęśliwy trener Krupczak. Pierwsze trafienie dla biało-zielonych było dziełem Rafała Dzidka.

Polonia-Stal II Świdnica - Śląsk Wrocław 2:1

Polonia-Stal: Bartosz Doliński, Janusz Zalewski, Igor Rajca, Fabian Tragarz, Kornel Czochara, Kacper Stachurski, Jan Koczut, Rafał Dzidek, Hubert Konstanty, Jakub Jaworski, Jakub Kosakowski, Mateusz Trzciński, Ksawery Istelski