Zmierzyli się z najlepszymi z najlepszym w Polsce

Domy DzieckaPodopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych mieszczącego się przy ulicy Serbskiej w Świdnicy wystąpili w Warszawie w piłkarskich Mistrzostwach Polski Domów Dziecka. Drużyna prowadzona przez Radosława Nalewajko mimo, że była najmłodszą w całej stawce 32 zespołów, zdołała wygrać dwa spotkania, do awansu do fazy finałowej brakło niewiele. Chłopcy są zawodnikami Polonii-Stali Świdnica uczestnicząc w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

– To było dla dzieciaków fantastyczne przeżycie, zagrały w piłkę z zawodnikami z całej Polski i zwiedziły do tego stolicę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tych mistrzostwach i w duchu fair-play mierzyć się z najlepszymi zespołami w naszym kraju. Chciałbym serdecznie podziękować klubowi piłkarskiemu Polonia-Stal Świdnica za przygotowanie zawodników do turnieju, Tomaszowi Mojsie z Jako Sport za ufundowanie strojów sportowych, Rafałowi Ząbczykowi za przygotowanie prowiantu na wyjazd, Wiesławowi Żurkowi, prezesowi Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football", Jarosławowi Solarzowi z Agencji Menadżerskiej SOLSPORT, Joannie Pieła z Makro Wałbrzych, a także trzem osobom anonimowym, które zdecydowały się wpłacić pieniążki na konto wspomagające nasz wyjazd do Warszawy. Dziękuję też wszystkim kibicom za wsparcie – mówi szczęśliwy Radosław Nalewajko.

Nasza drużyna trafiła do jednej grupy razem z zespołami ze Szczecina, Katowic, Łodzi i Słupska. Świdniczanie będący zdecydowanie najmłodszym teamem całych mistrzostw przegrali po 0:6 ze Sternikiem Szczecin i Stanicami Katowice, a także wygrali 4:0 z Happy Kids Łódź i 2:0 z Gryficami Słupsk zajmując trzecie miejsce w swojej grupie. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był ośmioletni Mateusz Szrejder występujący na co dzień w drużynie orlików Polonii-Stali Świdnica prowadzonej przez Szymona Majcherczyka. Nasz młody zawodnik w turnieju rywalizował ze znacznie starszymi oponentami, gdyż Mistrzostwa Polski Domów Dziecka rozgrywane w Warszawie prowadzone były w kategorii wiekowej: rocznik 1997 i młodsi.

Skład świdnickiej ekipy: Paweł Witkowski, Adam Dudzic, Michał Dudzic, Wojciech Dudzic, Dawid Maciejewski, Sebastian Maciejewski, Kacper Słomiński, Michał Słomiński, Kacper Jędrosek, Jakub Szrejder, Mateusz Szrejder. Trener drużyny Radosław Nalewajko, kierownik Andrzej Masłowski. Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ulicy Serbskiej w Świdnicy kierowany jest przez dyrektor Iwonę Pawlos.

Losowy zawodnik

Najbliższy mecz IV ligi

Datum So, 19. Paź. 2019 Beginn 15:00
Pogoń Pieszyce (IV)
Pogoń
Polonia-Stal Świdnica (IV)
Polonia-Stal
-:-

Najbliższy mecz juniorów (LDJ)

Najbliższy mecz juniorów mł. (LDJM)

Najbliższy mecz trampkarzy (LDT)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa A)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa B)

Tabela IV ligi

# Zespół Roz Zwy Rem Prz Pkt
1 Bielawianka 0 0 0 0 0
1 GKS 0 0 0 0 0
1 Lechia 0 0 0 0 0
1 LKS 0 0 0 0 0
1 MKS 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Pogoń 0 0 0 0 0
1 Polonia 0 0 0 0 0
1 Polonia-Stal 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Unia 0 0 0 0 0
1 Wiwa 0 0 0 0 0

sponsorzy

 

 

       
       
       

Patroni medialni

wizualizacja-(1) 15wizualizacja-(1) 17wizualizacja-(1) 19wizualizacja-(1) 21wizualizacja-(1) 23