LDJ: Pięć goli juniorów, wygrana z Widawą Kiełczów!

Po raz dziewiąty w tym sezonie po pełną pulę sięgnęli zawodnicy Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Biało-zieloni pokonali na własnym stadionie najsłabszą w ligowej stawce Widawę Kiełczów 5:2.

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku, ale długo przyszło nam czekać na pierwsze w tym pojedynku trafienie. W 32. minucie na prowadzenie świdniczan wyprowadził Szymon Kopacz, który pokonał golkipera rywali w sytuacji sam na sam. Po zmianie stron Paweł Miazga popisał się chyba strzałem życia i doprowadził z dystansu do wyrównania. To bardzo podrażniło naszych piłkarzy, którzy w 67. minucie za sprawą Wojciecha Pitury znów znaleźli się na prowadzeniu. Chwilę później było już 4:1, kiedy to receptę na golkipera gości znaleźli Mateusz Gładysz i Piotr Florian. W końcóce obie ekipy zanotowały jeszcze po jednym trafieniu - dla przeciwników strzelił Jakub Poterałowicz, dla nas Damian Roman.

Polonia-Stal Świdnica - Widawa Kiełczów 5:1 (1:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Depta (46' Pitura), Bieniasz, Florian, Kurzeja, Somala, Kucharski (72' D. Ciuba), Filipczak (46' Czarny), Sikora (75' Gładysz), Kopacz, Sawa (46' Roman)