LDJM: Strzelamy w doliczonym czasie gry, wygrywamy z Łużycami Lubań! [VIDEO]

Aż pięć goli padło w meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych pomiędzy Łużycami Lubań a Polonią-Stal Świdnica. Co ważne po końcowym gwizdku arbitra, poloniści podnieśłi ręce w górę w geście triumfu. Podopieczni Michała Oleszczyka zafundowali sobie nerwówkę, zakończoną jednak golem na 3:2 w doliczonym czasie gry.  

 

 

 

 

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=FqUDTIIYK28&feature=youtu.be

 

- Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali nam moi podopieczni. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w której przeciwnik praktycznie nie zagroził naszej bramce, a my kontrolowaliśmy w pełni wydarzenia boiskowe, zbyt duże rozprężenie w przerwie spowodowało, że rywal szybko zdobył kontaktowego gola. Pozwoliło to gospodarzom uwierzyć w możliwość osiągnięcia korzystnego wyniku. Niestety dla nas tak też się stało na 10 minut przed końcem spotkania, kiedy to zrobiło się 2:2. Chłopcy pokazali jednak, że mają w sobie charakter do wygrywania i zaliczyliśmy zwycięskie trafienie w doliczonym czasie gry po strzale Kuby Cioska. Najbardziej cieszy to, iż drużyna pokazała, że udało się w ostatnich miesiącach wpłynąć na ich nastawienie do rywalizacji. Prawdopodobnie jeszcze niedawno tracąc drugiego gola staliby ze spuszczonymi głowami. Teraz potrafili stawić czoła takiej sytuacji i wkładając w ostatnie minuty maksimum zaangażowania, wręcz wyszarpaliśmy przeciwnikowi zwycięską bramkę i zainkasowaliśmy 3 punkty. Wierzę, że będzie to przełomowy dla moich zawodników mecz i pozwoli nam realne powalczyć o awans do I ligi wojewódzkiej. Cieszą minuty dwóch zawodników z rocznika 2003: Wiktora Dysia (debiut w LDJM) i Kacpra Stwchurskiego. Wraz z Bartkiem Dolińskim, który jest pewnym punktem naszej drużyny od początku tej rundy, mieliśmy na boisku w drugiej połowie aż trzech zawodników o dwa lata młodszych niż maksymalny dopuszczalny wiek w tej lidze. Do tego dziesięciu zawodników z rocznika 2002 pozwala z dużym optymizmem spoglądać na kolejny sezon - komentuje trener świdnickiej drużyny Michał Oleszczyk.

 

Łużyce Lubań - Polonia-Stal Świdnica 2:3 (0:2)

Gole dla Polonii-Stali: Mateusz Śmietana, Dorian Krakowski, Jakub Ciosek 

Polonia-Stal: Doliński, Cząstka, Kopycki, Makówka, Sieradzki, Daras, Żukowski, Krakowski, Madziala, Śmietana, Ciuba oraz Stachurski, Dyś, Ciosek.

 

Losowy zawodnik

Najbliższy mecz IV ligi

Najbliższy mecz juniorów (LDJ)

Najbliższy mecz juniorów mł. (LDJM)

Najbliższy mecz trampkarzy (LDT)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa A)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa B)

sponsorzy

 

 

 

       
       
       

Patroni medialni

wizualizacja-(1) 15wizualizacja-(1) 17wizualizacja-(1) 19wizualizacja-(1) 21wizualizacja-(1) 23