Absolutny pogrom przy ulicy Śląskiej! [FOTO]

Fantastyczny prezent swojemu szkoleniowcowi sprawili piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Ze względu na problemy zdrowotne trener Rafał Markowski był zmuszony opuścić dwa poprzednie starcia o ligowe punkty. Teraz był już obecny, a biało-zieloni rozbili Piasta Żerniki Wrocław aż 7:0. To najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi!

Gospodarze, a także wszyscy kibice świdniczan liczyli na ósme zwycięstwo z rzędu, ale chyba nikt nie spodziewał się tak łatwej przeprawy. Piast Żerniki Wrocław to w końcu ekipa ze środka stawki, niedawny lider tabeli. W ostatnim czasie drużyna ze stolicy Dolnego Śląska przeżywa wyraźny kryzys, a porażka w Świdnicy była ich czwartą z rzędu…

Pojedynek rozpoczął się od mocnego uderzenia biało-zielonych. Już w 11. minucie miejscowi objęli prowadzeniu po trafieniu Marcosa Pauli Baumgartena. Nasz pomocnik dopadł do piłki w polu karnym i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Piasta. Kilkanaście minut później było już 2:0, kiedy to precyzyjnym uderzeniem z wnętrza pola karnego popisał się Damian Chajewski. Świdniczanie z łatwością dochodzili do kolejnych sytuacji bramkowych, górując nad rywalami w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. W 38. minucie Patryk Paszkowski dobrze dograł w pole karne do Roberta Myrty. Nasz napastnik z łatwością przyjął piłkę i ustalił wynik do przerwy na 3:0.

Po zmianie stron trwał szturm świdnickiej drużyny. Już w 50. minucie wynik podwyższył Sebastian Białasik, a kilkanaście minut później na 5:0 trafił wprowadzony w drugiej części gry Kamil Szczygieł. W 77. minucie najwięcej zimnej krwi w polu karnym gości zachował Brazylijczyk Edil De Souza Barros, a następnie bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Szuba. Ekipa Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica pokonała ostatecznie Piasta Żerniki Wrocław aż 7:0. To ósme z rzędu zwycięstwo biało-zielonych w meczu o stawkę. Wciąż jesteśmy liderem tabeli wyprzedzając o 3 punkty Sokoła Wielka Lipa i o 7 “oczek” Piasta Nowa Ruda. Warto odnotować również kolejny debiut w meczu o ligowe punkty młodego świdnickiego zawodnika. Mowa o młodym 17-letnim stoperze Macieju Makówce.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki Wrocław 7:0 (3:0)

Skład: B. Kot, Ł. Kot, Orzech (75′ Makówka), Barros, Paszkowski (70′ Florian), Sowa, Białasik (70′ Krakowski), Baumgarten (46′ Szuba), Orzechowski (60′ Szczygieł), Chajewski, Myrta (60′ Emeka).