Po raz drugi uczczą na boisku pamięć zmarłego trenera!

Ruszyły przygotowania do drugiej edycji święta futbolu przeznaczonego dla młodych zawodników. W dniach od 6 do 8 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się kolejny Memoriał Piłkarski Grzegorza Solarza poświęcony pamięci wieloletniego trenera biało-zielonych. Na starcie trzydniowych zawodów zaprezentuje się znów 12 znakomitych drużyn.
 
 
 
 
Do startu tego niezwykle silnie obsadzonego turnieju pozostały niespełna dwa miesiące, a organizatorzy kompletują kadrę. Wiemy, że w Świdnicy znów zaprezentują się bardzo mocne ekipy z różnych zakątków Polski, a organizatorzy – przedstawiciele Miejskiego Kubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica wkrótce zaczną odkrywać karty. Jak zdradzają, emocji nie zabraknie, a na murawie zobaczymy reprezentantów mocnych klubów i szkółek piłkarskich. Ponownie zmagania toczyć się będą w kategorii wiekowej U-13, zatem w tym roku do walki przystąpią gracze z rocznika 2007. Trzydniowe święto rozpocznie się w piątek, 6 marca. Mecze rozgrywane będą od około 14.00 do 20.00. W sobotę gra toczyć się będzie przez cały dzień (8.00 – 20.00), a wielkich zwycięzców poznamy w niedzielę, 8 marca. Ceremonia kończąca cały turniej przeprowadzona będzie w okolicach głównej płyty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszystkie spotkania rozgrywane będą z kolei na murawie ze sztuczną nawierzchnią. Zapisy, dodatkowe informacje pod numerami telefonów: 606-304-012 i 604-862-195.
 
 
Tak było w 2019 roku:
 
 
W ubiegłym roku zobaczyliśmy na starcie w sumie 12 drużyn – 1 ekipę czeską i 11 polskich z aż 6 województw (wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego i dolnośląskiego). Byli z nami: – SK Sedlec (Czechy), Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie), Kania Gostyń (województwo wielkopolskie), Żaki Szczecin (województwo zachodniopomorskie), Juventus Academy Bydgoszcz (województwo kujawsko-pomorskie), Boruta Zgierz (województwo łódzkie), MKS Żory (województwo śląskie), Miedź Legnica (województwo dolnośląskie), Górnik Wałbrzych (województwo dolnośląskie), Zjednoczeni Żarów (województwo dolnośląskie), Karolina Jaworzyna Śląska (województwo dolnośląskie) i gospodarze – MKS Polonia-Stal Świdnica (województwo dolnośląskie).
 
 
Na starcie 12 drużyn z Polski i Czech, 48 rozegranych spotkań, a przede wszystkim znakomite emocje i fantastyczny poziom sportowy. 3 marca 2019 roku zakończyło się prawdziwe święto futbolu w Świdnicy skierowane do zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej U-13. Poznaliśmy wtedy ostateczne rozstrzygnięcia I Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. To były trzy dni pełne sportowych emocji. Wielkich zwycięzców poznaliśmy podczas niedzielnego dnia rywalizacji. Po rozegraniu porannych pojedynków w walce o najwyższe laury w Lidze Mistrzów (lokaty 1-6 na zakończenie turnieju) pozostały trzy zespoły – czeski SK Sedlec, Akademia Piłkarska Reissa Poznań i Polonia-Stal Świdnica. Gospodarze dowodzeni przez trenera Mariusza Krupczaka zanotowali świetny turniej i mieli wszystko w swoich rękach. By stanąć na najwyższym stopniu podium musieli w ostatnim boju pokonać ekipę ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie padł remis 1:1. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych meczów podczas całego turnieju, stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie w turnieju wygrali zatem poznaniacy, a biało-zieloni zostali rzutem na taśmę wyprzedzeni jeszcze przez Czechów z SK Sedlec, którzy pokonali 2:1 Borutę Zgierz. Najlepsi w Lidze Europy okazali się z kolei piłkarze ekstraklasowego klubu – Miedzi Legnica.
 
 
Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Pod  jego skrzydłami wychowało się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej miał nie być inicjatywą jednoroczną i tak się stało. W tym roku odbędzie się już druga edycja. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Losowy zawodnik

Najbliższy mecz IV ligi

Najbliższy mecz juniorów (LDJ)

Najbliższy mecz juniorów mł. (LDJM)

Najbliższy mecz trampkarzy (LDT)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa A)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa B)

Tabela IV ligi

# Zespół Roz Zwy Rem Prz Pkt
1 Bielawianka 0 0 0 0 0
1 GKS 0 0 0 0 0
1 Lechia 0 0 0 0 0
1 LKS 0 0 0 0 0
1 MKS 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Pogoń 0 0 0 0 0
1 Polonia 0 0 0 0 0
1 Polonia-Stal 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Unia 0 0 0 0 0
1 Wiwa 0 0 0 0 0

sponsorzy

 

 

       
       
       

Patroni medialni