Zwycięski finisz serii sparingów, czas na mecze o stawkę [FOTO]

Wysoką wygraną na koniec okresu przygotowawczego zanotowali piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni ograli na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przedstawiciela wałbrzyskiej klasy okręgowej – Dabro-Bau Makowice. 
 
 
 
 
Więcej zdjęć pod linkami:
 
 
 
Mimo wysokiej porażki niżej notowani przyjezdni pozostawili po sobie niezłe wrażenie. Drużyna z Makowic będąca beniaminkiem klasy okręgowej walczyła dzielnie i bardzo ambitnie, starając się rozbijać ataki lidera IV ligi. W miarę upływu czasu świdniczanie podkręcali tempo i byli coraz groźniejsi. Sygnał do ataku dał Grzegorz Borowy, który wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą dwie swoje sytuacje wykorzystał Robert Myrta, a na 4:0 rezultat podwyższył Borowy, dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu. Po zmianie stron swoje jedyne trafienie zanotowali makowiczanie, lecz z ataków nie rezygnowali też biało-zieloni. Kolejną dobrą zmianę dał młody – 17-letni Dorian Krakowski, który strzelił dwa gole. Chwilę później z trafienia cieszył się także Daniel Orzechowski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ozdobą meczu był gol Patryka Paszkowskiego niemalże równo z końcowym gwizdkiem arbitra. Nasz obrońca dostrzegł wysuniętego golkipera Makowic i precyzyjnym uderzeniem z niemal połowy boiska “zdjął pajęczynę z sieci” bramki gości. Drużyna Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica pokonała Dabro-Bau Makowice 8:1.
 
 
 
Był to ostatni sparingowy akcent przed meczami o stawkę. Przypomnijmy, że już w niedzielę, 8 marca (godz. 12.00) zagramy na wyjeździe z bardzo wymagającą Bielawianką Bielawa w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Wałbrzych. Będzie to starcie trzeciej z pierwszą siłą IV-ligowej tabeli. W trakcie zimowego okresu przygotowawczego rozegraliśmy osiem sparingów, notując pięć wygranych, dwa remisy i jedną porażkę. Serię rozpoczęliśmy od remisu 1:1 z Foto-Higieną Gać (III liga), a następnie osiągaliśmy następujące rezultaty: 3:0 z Kuźnią Jawor (IV liga – grupa zachodnia), 3:3 z Karkonoszami Jelenia Góra (IV liga – grupa zachodnia), 2:4 z Polonią Nysa (opolska IV liga), 6:1 z brazylijską szkółką Brazola Sports, 9:0 z Gromem Witków (klasa okręgowa), 9:2 z brazylijską szkółką ze Słubic – ARS Football Europa i 8:1 z Dabro-Bau Makowice.
 
 
Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Dabro-Bau Makowice 8:1 (4:0)
 
Świdnica: B. Kot, Wajda, Barros, Kozachenko, Paszkowski, Ł. Kot, Salamon, Orzech, Makówka, Białas, Sowa, Szuba, Borowy, Czarny, Białasik, Szczygieł, Baumgarten, Tragarz, Szczygieł, Sikora, Orzechowski, Myrta, Krakowski.

Losowy zawodnik

Najbliższy mecz IV ligi

Najbliższy mecz juniorów (LDJ)

Najbliższy mecz juniorów mł. (LDJM)

Najbliższy mecz trampkarzy (LDT)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa A)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa B)

Tabela IV ligi

# Zespół Roz Zwy Rem Prz Pkt
1 Bielawianka 0 0 0 0 0
1 GKS 0 0 0 0 0
1 Lechia 0 0 0 0 0
1 LKS 0 0 0 0 0
1 MKS 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Pogoń 0 0 0 0 0
1 Polonia 0 0 0 0 0
1 Polonia-Stal 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Unia 0 0 0 0 0
1 Wiwa 0 0 0 0 0

sponsorzy

 

 

       
       
       

Patroni medialni