Zaprezentowani z rozmachem, znamy oficjalną kadrę piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica! [FOTO, VIDEO]

W czwartkowe popołudnie w siedzibie JAKO Polska doszło do oficjalnej konferencji i prezentacji pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica przed startem wyjątkowego sezonu 2020/2021. Świdnica po ponad pół wieku wraca na piłkarskie salony na szczebel makroregionalny, obejmujący swoim terenem drużyny z aż czterech województw. 
 
 
 
 

Obszerna fotorelacja pod linkiem: https://swidnica24.pl/2020/07/zaprezentowani-z-rozmachem-znamy-oficjalna-kadre-pilkarzy-dabro-bau-polonii-stali-swidnica-foto-video/

 

Awans do zreformowanej III ligi to niezwykle ważny moment dla świdnickiej piłki nożnej. Zmagań seniorów na szczeblu makroregionalnym składającym się z minimum czterech województw nie byliśmy świadkami od kilkudziesięciu lat. W tym czasie były występy w III lidze, ale teren rozgrywek ograniczał się do jednego, bądź maksymalnie dwóch województw (rozgrywki dolnośląsko-lubuskie). Nie było możliwości walki z takimi tuzami i z tak uznanymi markami piłkarskimi, do jakiej dojdzie w sezonie 2020/2021. Zaczynając jednak od początku, w połowie lat sześćdziesiątych Polonia Świdnica występowała w śląskiej III lidze, ale spadła do ligi regionalnej. Kolejny dobry okres to lata dziewięćdziesiąte. Nasi piłkarze byli bliscy awansu do II ligi i wdrapania się na szczebel ogólnopolski. Niestety ta sztuka się nie udała. Po raz kolejny walczyliśmy w sezonach 2007/2008 i 2008/2009. Świdniczanie przegrali dwa baraże o awans do II ligi, najpierw z Czarnymi Żagań, a następnie Zagłębiem Sosnowiec. Jak się okazało na kolejny atak trzeba było poczekać około dekadę.
 
 
Teraz Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica pisze nową, piękną historię. Biało-zieloni awansowali do zreformowanej kilka lat temu III ligi, która jest już rozgrywkami makroregionalnymi, skupiającymi drużyny z następujących województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Piłkarskim kibicom nie trzeba zapewne przedstawiać niektórych grających tam drużyn: Ruchu Chorzów, Polonii Bytom, Rekordu Bielsko Biała, ROW-u Rybnik, czy choćby rezerw ekstraklasowców – Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica od samego początku kontynuuje piękne tradycje dwóch klubów sportowych – najstarszego w mieście Polonii Świdnica i Stali Świdnica. Po połączeniu do którego doszło w 2014 roku, biało-zieloni skrupulatnie szykowali się do zrealizowania celu, jakim był awans na wyższy szczebel rozgrywkowy niż dotychczas. Po sezonie 2015/2016 doszło do reformy rozgrywek i od tego czasu graliśmy w dolnośląskiej IV lidze. Szykowanie się do ataku na makroregionalną III ligę i mocna próba przetarcia nastąpiła już w poprzednich rozgrywkach. Świdniczanie zajęli trzecie miejsce na podium, ustępując tylko Śląskowi II Wrocław i Górnikowi Wałbrzych. Obie drużyny zdołaliśmy jednak pokonać w rundzie rewanżowej. W sezonie 2019/2020 nasza drużyna uznawana była już przez wielu za faworyta rozgrywek i w tej roli spisała się znakomicie! Warto było czekać, warto były skrupulatnie wykonywać krok po kroku i realizować wymarzony cel, jaki w końcu udało się osiągnąć!
 
 
Transmisja z oficjalnej konferencji MKS-u Polonia-Stal Świdnica: (Mariusz Ordyniec): https://www.youtube.com/watch?time_continue=2337&v=fGW2TSApQ6g&feature=emb_logo
 
 
 
W czwartkowe popołudnie w siedzibie partnera technicznego klubu, czyli firmy JAKO Polska doszło do oficjalnego spotkania z partnerami i sponsorami biało-zielonych. Była krótka lekcja historii, statystyki, podziękowania, ale przede wszystkim zaprezentowana została oficjalnie kadra trzecioligowego zespołu Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Każdy z zawodników prezentował się indywidualnie, a w tle widniała specjalnie przygotowana wizualizacja VIDEO. Zawodników eskortowali młodzi adepci futbolu z grupy żaków rocznika 2013, którzy na co dzień rozwijają swoje umiejętności pod okiem trenerów Patryka Paszkowskiego i Szymona Goździejewskiego. Byli to: Aleksandra Chmielewska, Oskar Kudelski, Maks Maślany, Wojtek Górski, Wiktor Górski, Dominik Kułaga, Tomek Naleśnik, Bartek Łysoń, Radek Kowalski i Kajtek Dzień vel Rakoczy.
 
 
Zaprezentowano też listę dotychczasowych sponsorów, a także całkowicie nowych partnerów klubu, którzy wspierać będą biało-zielonych. Na tej długiej liście znajdują się: Urząd Miasta Świdnica, Dabro-Bau, PUO Świdnica, JAKO Polska, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sad Burkatów, Cukiernia Kasia, WOD-KAN-BUD, Centrum Przewozów Wałbrzyszanin, Biuro Turystyczne i Przewozy Piotr Żuk, SUN ONE, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Świdnica, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Śwdnica, Bud-Ziem i firma Pasol Paco Świdnica. Podziękowano również partnerom medialnym i osobom współpracującym z klubem: Swidnica24.pl, Mojaswidnica, Wiadomości Świdnickie, Doba.pl, Aktywna Świdnica, Sport Świdnica, Fotografia Artur Ciachowski, czy też osoby odpowiedzialne za sprawy VIDEO: Mariusz Ordyniec i Kacper Kurzydło.
 
 
Prezentacja drużyny (Kacper Kurzydło): https://www.youtube.com/watch?v=VXztpYyEw2A&feature=emb_logo
 
 
 
Kadra trzecioligowej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica:
 
Bramkarze:
Bartłomiej Kot
Kacper Koziarz
Bartosz Doliński
 
Obrońcy:
Edil De Souza Barros
Jakub Białas
Łukasz Kot
Andrii Kozachenko
Patryk Paszkowski
Sławomir Orzech
Patryk Salamon
Bartosz Paszkowski
 
Pomocnicy:
Marcos Pauli Baumgarten
Sebastian Białasik
Grzegorz Borowy
Damian Chajewski
Jakub Sikora
Wojciech Sowa – kapitan
Kacper Stachurski
Kamil Szczygieł
Wojciech Szuba
Jakub Filipczak
Szymon Tragarz
Łukasz Sztylka
 
Napastnicy:
Robert Myrta
Dorian Krakowski
Sebastian Jaroszyński
 
Sztab szkoleniowy:
Trener: Rafał Markowski
Asystent trenera: Grzegorz Borowy
Asystent trenera: Andrii Kozachenko
Kierownik: Piotr Podsiadły
Kierownik: Dariusz Makówka
Fizjoterapeuta: Szymon Dereń
Trener bramkarzy: Wojciech Wierzbicki

Losowy zawodnik

Najbliższy mecz IV ligi

Najbliższy mecz juniorów (LDJ)

Najbliższy mecz juniorów mł. (LDJM)

Najbliższy mecz trampkarzy (LDT)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa A)

Najbliższy mecz młodzików (LDM - grupa B)

Tabela IV ligi

# Zespół Roz Zwy Rem Prz Pkt
1 Bielawianka 0 0 0 0 0
1 GKS 0 0 0 0 0
1 Lechia 0 0 0 0 0
1 LKS 0 0 0 0 0
1 MKS 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Orzeł 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Piast 0 0 0 0 0
1 Pogoń 0 0 0 0 0
1 Polonia 0 0 0 0 0
1 Polonia-Stal 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Sokół 0 0 0 0 0
1 Unia 0 0 0 0 0
1 Wiwa 0 0 0 0 0

sponsorzy

 

 

       
       
       

Patroni medialni